OLDBOY - TURNIEJ GWIAZD

Uwaga, otwiera nowe okno. Drukuj

  

Nasi oldboje w Turnieju Gwiazd

 
 

Zespół Oldboje Dolnego Śląska, złożony głównie z doświadczonych zawodników z powiatu strzelińskiego, wziął udział w prestiżowym III Turnieju „Gwiazd Zagłębia” im. Mariana Masłonia. Zawody odbyły się w Sosnowcu. Radni z naszego regionu dobrze zaprezentowali się także podczas turnieju w Świdnicy. Był to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Dolnego Śląska Radnych z piłce halowej.

W sobotę 19 stycznia w Sosnowcu odbył się III Turniej „Gwiazd Zagłębia” im. Mariana Masłonia. Zawody za zadanie mają przypominanie sympatykom sosnowieckiego piłkarstwa wybitnych zawodników Zagłębia Sosnowiec. W każdym kolejnym roku patronem turnieju jest z założenia inna wybitna postać, której biografia jest głęboko zakorzeniona w historii klubu. Pierwszy memoriał poświęcony został Witoldowi Majewskiemu, drugi Aleksandrowi Dziurowiczowi, a w bieżącym roku złożony został ukłon przed Marianem Masłoniem, pierwszym sosnowieckim piłkarzem, który dostąpił zaszczytu reprezentowania barw narodowych w meczu międzypaństwowym w reprezentacji A. III Halowy Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej Gwiazd Zagłębia im. Marian Masłonia został rozegrany w sosnowieckiej hali MOSiR przy ul. Żeromskiego.

Turniej był bardzo silnie obsadzony. W grupie A zmierzyły się zespoły oldbojów: Zagłębia Sosnowiec, LKS-u Witów Mszana Dolna oraz Kielc. W drugiej grupie rywalizowały kolejne drużyny złożone z doświadczonych graczy: Bielskie Orły, Warta Zawiercie i reprezentacja Oldbojów Dolnego Śląska złożona głównie z zawodników z powiatu strzelińskiego. Reprezentacja naszego województwa wystąpiła w składzie: Jerzy Krochmalny, Mariusz Telka, Wojciech Bochnak, Grzegorz Filipek, Krzysztof Janus, Robert Momocki, Jerzy Wójcikiewicz i Jarosław Taranek.

Niestety zespół z naszego regionu zakończył rywalizację w fazie grupowej po dwóch przegranych pojedynkach. Po trzy gole dla Oldbojów Dolnego Śląska strzelali: Wojciech Bochnak i Jarosław Taranek, a jedno trafienie dołożył Krzysztof Janus. W finale Zagłębie Sosnowiec 5:3 pokonało grupowego rywala piłkarzy z naszego regionu Wartę Zawiercie. Jerzy Wójcikiewicz ze Strzelina odebrał nagrodę dla najstarszego piłkarza memoriału.

Ostatni sprawdzian radnych

Już w najbliższy weekend 26-27 stycznia w Środzie Śląskiej odbędą się Mistrzostwa Dolnego Śląska Samorządowców w Halowej Piłce Nożnej. Zespół z powiatu strzelińskiego zawsze liczy się w walce o medale. Przed rokiem nasza drużyna radnych była czwarta. Strzelin przegrał mecz o brązowy medal z ekipą z Bolesławca. W tym roku nasz zespół znów będzie walczył o podium. Radni ze Strzelina są w wysokiej formie, co udowodnili podczas towarzyskiego turnieju piłki halowej w Świdnicy. Zawody odbyły się w niedzielę 20 stycznia. Do rywalizacji przystąpiło sześć ekipy. W fazie grupowej samorządowcy z powiatu strzelińskiego pokonali 1:0 pierwszą drużynę Świdnicy po golu Wojciecha Bochnaka. W drugim starciu nasi reprezentanci bezbramkowo zremisowali z kolegami ze Środy Śląskiej, dzięki czemu z pierwszego miejsca awansowali do finału. Radni ze Strzelina zajęli ostatecznie drugie miejsce, ponieważ walkę o złoto przegrali z drugą ekipą ze Świdnicy 6:0.

 
Radosław Kwiatkowski - Gazeta Strzelińska